Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους θα τελεστεί τη Δευτέρα, 13/09/2021. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.15 και θα αποχωρήσουν στις 12.00. Η μετακίνηση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί κανονικά με τα δρομολόγια των ΚΤΕΛ.

Επίσης, υπενθυμίζουμε ότι οι μαθητές φορούν μάσκα σε όλους τους σχολικούς χώρους (συνιστάται να έχουν και δεύτερη μάσκα σε περίπτωση απώλειας της πρώτης) και φέρουν μαζί τους πιστοποιητικό εμβολιασμού (εκτυπωμένο) ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου 6μήνου, εκτυπωμένη) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ.

Από 8/9 μέχρι 17/9 μπορείτε να παραλάβετε από τα φαρμακεία έξι δωρεάν self-tests για τις επόμενες τρεις εβδομάδες λειτουργίας.

Η διανομή των βιβλίων θα γίνει την Τρίτη, 14/09/2021.

Καλή σχολική χρονιά!